zdjęcie w nagłówku

poniedziałek, 07 maj 2018 13:11

Cykl Wystaw Przywaciarze - początki polskiej przedsiębiorczości - Edycja VI

Projekt Cykl Wystaw Prywaciarze - Początki polskiej przedsiębiorczości to Projekt Fundacji, który został zapoczatkowny w 2012 roku.

Na przełomie 2017/2018 roku realizowana była VI edycja Projektu.

Wystawy odbyły się w następujących miejscowościach:

1. Milanówek: 11 – 29 września 2017, Zespół Szkół nr 1 w Milanówku,

2. Jaktorów: 23 października – 6 listopada 2017, Urząd Gminy w Jaktorowie,

3. Baranów 20 listopada – 4 grudnia 2017, Gminna Biblioteka Publiczna w Kaskach, Baranów,

4. Teresin: 7 – 31 grudnia 2017, Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Teresinie,

5. Mszczonów: 15 – 30 kwietnia 2018, Mszczonowski Ośrodek Kultury,

6. Radziejowice: 16 – 30 maja 2018, Gminne Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach.  

Projekt jest zrealizowany w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego Akademii Liderów – wstęp na wystawę we wszystkich lokalizacjach był bezpłatny.

 

 wystawa3

W każdej miejscowości, w której odbywały się wystawy Fundacja nawiązała relacje z lokalnymi przedstawicielami samorządów lub instytucji administracji państwowej, którzy przyjmowali role Partnera przedsięwzięcia. Lokalni partnerzy zobowiązywali się do promowania na swoich oficjalnych stronach internetowych idei wystawy oraz możliwości bezpłatnego korzystania z internetowego serwisu www.mikroporady.pl – oferującego bezpłatną pomoc w zarządzaniu mikro firmą. W trakcie rozwoju Projektu wystawa stała się samodzielnym, indywidualnym wydarzeniem – organizowanym specjalnie dla lokalnych społeczności.

 wystawa2

Wystawa stale jest wzbogacana o oryginalne eksponaty z lat PRL, np. z warsztatu szewskiego, zakładu napełniania wkładów długopisowych, sklepowe wagi, naczynia, adapter z pocztówkami dźwiękowymi, pamietające dawne lata radio „Pionier". Wszystkie pokazują rozwój mikro przedsiębiorczości i jako elementy wystawy są przykładem ukazania „korzeni" polskiej mikro przedsiębiorczości. Co jednak najważniejsze - wystawa staje się miejscem spotkań i integracji środowisk mikroprzedsiębiorców: zachęca do wymiany myśli i wspomnień, tworzy klimat do mówienia o rzeczach ważnych dla środowiska. Lokalni przedsiębiorcy i ich historie mają możliwość przypomnienia się, i spotkania się z sobie podobnymi.

 wystawa4

Odwiedzający wystawę mikro przedsiębiorcy otrzymują materiały informacyjne:

 

a) ulotki o wystawie oraz katalog działań Fundacji,

 

b) opracowanie „Perspektywa finansowa 2014-2020 dla mikro i małych przedsiębiorców (oprac. Mec. Jan Stefanowicz). Dodatkowo informacja ta została opublikowana na stronach internetowych:

 

- Wiedza3g.pl: http://wiedza3g.pl/aktualnosci/item/1297-perspektywa-finansowa-2014-2020-dla-mikro-i-ma%C5%82ych-przedsi%C4%99biorc%C3%B3w.html

 

- Mikroporady.pl http://mikroporady.pl/zarzadzanie/przywodztwo/item/1296-formy-wy%C5%82aniania-reprezentacji-organizowania-si%C4%99-mikro-i-ma%C5%82ych-przedsi%C4%99biorc%C3%B3w.html

 

c) informacje o serwisie Mikroporady.pl – pomoc w zarządzaniu mikro firmą.

 

Wystawa, oprócz walorów poznawczo – edukacyjnych ma dla lokalnych społeczności znaczenie wspierające idee przedsiębiorczości i jest wykorzystywana także jako wsparcie lekcji szkolnych z przedmiotu przedsiębiorczości, ale też z historii . Wystawy towarzyszyły ważnym lokalnym inicjatywom związanym z przedsiębiorczością, rozwojem i promocją lokalnych mikro i małych firm. Ich charakter często stawał się przyczynkiem do wspomnień dla osób pamiętających początki polskiej przedsiębiorczości, młodzi mieli okazję poznać także trudne historie przedsiębiorców.

 

Wystawa zwróciła też uwagę dzisiejszych decydentów, samorządowców, specjalistów zarządzania i innych odwiedzających na bariery, jakie mieli i nadal mają do pokonania polscy mikro i mali przedsiębiorcy. Była też doskonałym „mikro głosem" mikro przedsiębiorców w sprawie nagłośnienia ich problemów i zwrócenia uwagi na bariery z jakimi borykają się na co dzień. O sukcesie projektu świadczą liczną wpisy do księgi pamiątkowej wystawy.

Czytaj także:

Cykl Wystaw Prywaciarze - początki polskiej przedsiębiorczości - Edycja V

Cykl Wystaw Prywaciarze - poczatki polskiej przedsiebiorczości - Edycja IV

Cykl Wystaw Prywaciarze - początki polskiej przedsiębiorczości - Edycja I, II, III

 

 

 

 

przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa
jest beneficjentem nagrody Google Ad Grants.

Program ten wspiera zarejestrowane organizacje non-profit, które realizują bliską Google filozofię służby społecznej dla rozwoju nauki i technologii, edukacji, ochrony zdrowia na świecie, ochrony środowiska, wsparcia dla młodzieży oraz sztuki.
Program Google Ad Grants pozwala organizacjom non-profit wyświetlać bezpłatne reklamy internetowe za pomocą Google AdWords