zdjęcie w nagłówku

Cele Fundacji

Pomagamy w realizacji marzeń o własnej firmie 

mikroporadyPomagamy Mikro Firmom w zarządzaniu na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej – od pomysłu na  start’up do realizacji i rozwoju. Przy użyciu i z wykorzystaniem nowoczesnych technik internetowych udzielamy  bezpłatnego wsparcia mikro przedsiębiorcom i osobom planującym założenie działalności gospodarczej. Z naszego serwisu internetowego Mikroporady.pl korzysta już ponad 70 000 osób miesięcznie. Jako  wiarygodne źródło bezpłatnej wiedzy i informacji  serwis współpracuje m.in z zespołem prawników z  Kancelarii Juris,  Portalem Innowacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ,  jest polecany przez Centralną Ewidencję Działalności Gospodarczej oraz ponad 500 oficjalnych stron internetowych Gmin i Miast. Serwis Mikroporady.pl uczestniczy w światowym programie Google Grants Pro. 

Akademia Liderow ulotka 200x200mmx6 awersBudujemy pozytywny wizerunek mikro przedsiębiorców poprzez prezentowanie Wystawy  „Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”.
Dzięki niej wzbudzamy zainteresowanie historią polskiej mikro przedsiębiorczości. Upowszechniamy wiedzę o dorobku i wkładzie Polaków w rozwój gospodarczy Polski. Staramy się  wpływać na zmianę negatywnych wyobrażeń i postaw społeczeństwa wobec  stereotypowego nastawienia do „prywaciarza”.   

 

 

zdjęcieBadanie

 

Analizujemy zmiany społeczne dotyczące postaw i idei przedsiębiorczości. Publikujemy Raporty i Diagnozy oraz opracowujemy koncepcje pomocowe dla szkół i instytucji („Diagnoza Potencjału Przywódczego”, „Trendy i wyzwania XXI wieku”, „Badanie Przedsiębiorczości wśród młodzieży”). Dzięki   prowadzonym badaniom wiemy jak lepiej pomagać mikro firmom  i wspierać rozwój przedsiębiorczych,  innowacyjnych  postaw.

 

 

 

zdjęcie edukacja


Realizujemy Projekty Edukacyjne,
 które dodają  młodym ludziom otuchy i wzmacniają odwagę. Inspirujemy młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych do odkrywania i rozwijania talentów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Dzięki posiadanej wiedzy, wiemy jak wspierać  potrzeby samorealizacji, ułatwiamy odpowiedzialny start w dorosłe życie zawodowe i zachęcamy do samozatrudnienia. 

   

 

Fotolia 38971698 SUświadamiamy ośrodkom legislacyjnym bariery formalno-prawne, na jakie napotykają mikro przedsiębiorcy w Polsce.
W tym celu organizujemy debaty i spotkania z przedstawicielami władz. Współpracując z różnymi organizacjami i instytucjami docieramy do decydentów i przedstawiamy sytuację i problemy mikro i małych przedsiębiorstw w Polsce. Zmieniamy prawo podatkowe w Kodeks Podatkowy - sprawdź.

 Dziękujemy, że pomagasz nam wspierać Mikro Firmy.

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa
jest beneficjentem nagrody Google Ad Grants.

Program ten wspiera zarejestrowane organizacje non-profit, które realizują bliską Google filozofię służby społecznej dla rozwoju nauki i technologii, edukacji, ochrony zdrowia na świecie, ochrony środowiska, wsparcia dla młodzieży oraz sztuki.
Program Google Ad Grants pozwala organizacjom non-profit wyświetlać bezpłatne reklamy internetowe za pomocą Google AdWords